The Route to EURO 2020 Has Been Mapped Out!

The ten UEFA EURO 2020 qualifying groups have been confirmed following the draw in Dublin on Sunday.

The qualifying group stage draw was held on 2 December 2018, 12:00 CET (11:00 local time) at the Convention Centre Dublin in Dublin, Republic of Ireland. The 55 teams were drawn into 10 groups: five groups of five teams (Groups A–E) and five groups of six teams (Groups F–J).

UEFA EURO 2020 Qualifiers Group
UEFA EURO 2020 Qualifiers Group

UEFA EURO 2020 qualifying groups

UEFA EURO 2020 Logo
Group AWhere to Stay
EnglandEngland Vacation Rentals
Czech RepublicCzech Republic Vacation Rentals
BulgariaBulgaria Vacation Rentals
MontenegroMontenegro Vacation Rentals
KosovoKosovo Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group BWhere to Stay
PortugalPortugal Vacation Rentals
UkraineUkraine Vacation Rentals
SerbiaSerbia Vacation Rentals
LithuaniaLithuania Vacation Rentals
LuxembourgLuxembourg Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group CWhere to Stay
NetherlandsNetherlands Vacation Rentals
GermanyGermany Vacation Rentals
Northern IrelandNorthern Ireland Vacation Rentals
EstoniaEstonia Vacation Rentals
Belarus Belarus Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group DWhere to Stay
SwitzerlandSwitzerland Vacation Rentals
DenmarkDenmark Vacation Rentals
Republic of IrelandRepublic of Ireland Vacation Rentals
GeorgiaGeorgia Vacation Rentals
GibraltarGibraltar Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group EWhere to Stay
CroatiaCroatia Vacation Rentals
WalesWales Vacation Rentals
SlovakiaSlovakia Vacation Rentals
HungaryHungary Vacation Rentals
AzerbaijanAzerbaijan Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group FWhere to Stay
SpainSpain Vacation Rentals
SwedenSweden Vacation Rentals
NorwayNorway Vacation Rentals
RomaniaRomania Vacation Rentals
Faroe IslandsFaroe Islands Vacation Rentals
MaltaMalta Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group GWhere to Stay
PolandPoland Vacation Rentals
AustriaAustria Vacation Rentals
IsraelIsrael Vacation Rentals
SloveniaSlovenia Vacation Rentals
FYR MacedoniaFYR Macedonia Vacation Rentals
LatviaLatvia Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group HWhere to Stay
FranceFrance Vacation Rentals
IcelandIceland Vacation Rentals
TurkeyTurkey Vacation Rentals
AlbaniaAlbania Vacation Rentals
MoldovaMoldova Vacation Rentals
AndorraAndorra Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group IWhere to Stay
BelgiumBelgium Vacation Rentals
RussiaRussia Vacation Rentals
ScotlandScotland Vacation Rentals
CyprusCyprus Vacation Rentals
KazakhstanKazakhstan Vacation Rentals
San MarinoSan Marino Vacation Rentals
UEFA EURO 2020 Logo
Group JWhere to Stay
ItalyItaly Vacation Rentals
Bosnia & HerzegovinaBosnia & Herzegovina Vacation Rentals
FinlandFinland Vacation Rentals
GreeceGreece Vacation Rentals
ArmeniaArmenia Vacation Rentals
LiechtensteinLiechtenstein Vacation Rentals

The European Qualifiers for UEFA EURO 2020 run from March to November 2019 – check out all the fixtures and keep up with all the results right here.

All kick-offs 20:45CET unless otherwise stated.

UEFA EURO 2020
UEFA EURO 2020

UEFA EURO 2020 qualifying schedule: all the fixtures

EURO 2020 MATCHDAY ONE

Thursday 21 March

Group C: Netherlands v Belarus, Northern Ireland v Estonia
Group E: Croatia v Azerbaijan, Slovakia v Hungary
Group G: Austria v Poland, FYR Macedonia v Latvia, Israel v Slovenia
Group I: Belgium v Russia, Kazakhstan v Scotland, Cyprus v San Marino

Friday 22 March

Group A: England v Czech Republic, Bulgaria v Montenegro
Group B: Portugal v Ukraine, Luxembourg v Lithuania 
Group H: Moldova v France, Andorra v Iceland, Albania v Turkey

Saturday 23 March

Group D: Georgia v Switzerland (15:00), Gibraltar v Republic of Ireland (18:00) 
Group F: Spain v Norway, Sweden v Romania (18:00), Malta v Faroe Islands (18:00)
Group J: Italy v Finland, Bosnia and Herzegovina v Armenia, Liechtenstein v Greece

EURO 2020 MATCHDAY TWO

Sunday 24 March

Group C: Netherlands v Germany, Northern Ireland v Belarus
Group E: Wales v Slovakia (15:00), Hungary v Croatia (18:00)
Group G: Poland v Latvia, Slovenia v FYR Macedonia
Group I: Kazakhstan v Russia (15:00), San Marino v Scotland (18:00), Cyprus v Belgium

Monday 25 March

Group A: Montenegro v England, Kosovo v Bulgaria
Group B: Portugal v Serbia, Luxembourg v Ukraine 
Group H: Turkey v Moldova (18:00), France v Iceland, Andorra v Albania

Tuesday 26 March

Group D: Switzerland v Denmark, Republic of Ireland v Georgia
Group F: Malta v Spain, Norway v Sweden, Romania v Faroe Islands
Group J: Armenia v Finland (18:00), Italy v Liechtenstein, Bosnia and Herzegovina v Greece

EURO 2020 MATCHDAY THREE

Friday 7 June

Group A: Czech Republic v Bulgaria, Montenegro v Kosovo
Group B: Ukraine v Serbia, Lithuania v Luxembourg
Group D: Georgia v Gibraltar (18:00), Denmark v Republic of Ireland 
Group F: Faroe Islands v Spain, Sweden v Malta, Norway v Romania
Group G: FYR Macedonia v Poland, Austria v Slovenia, Latvia v Israel

Saturday 8 June

Group C: Estonia v Northern Ireland (18:00), Belarus v Germany
Group E: Croatia v Wales (15:00), Azerbaijan v Hungary (18:00)
Group H: Iceland v Albania (15:00), Moldova v Andorra (18:00), Turkey v France
Group I: Russia v San Marino (18:00), Belgium v Kazakhstan, Scotland v Cyprus
Group J: Finland v Bosnia and Herzegovina (18:00), Armenia v Liechtenstein (18:00), Greece v Italy

EURO 2020 MATCHDAY FOUR

Monday 10 June

Group A: Czech Republic v Montenegro, Bulgaria v Kosovo
Group B: Ukraine v Luxembourg, Serbia v Lithuania 
Group D: Denmark v Georgia, Republic of Ireland v Gibraltar
Group F: Spain v Sweden, Malta v Romania, Faroe Islands v Norway
Group G: Poland v Israel, FYR Macedonia v Austria, Latvia v Slovenia

Tuesday 11 June

Group C: Germany v Estonia, Belarus v Northern Ireland
Group E: Azerbaijan v Slovakia (18:00), Hungary v Wales
Group H: Andorra v France, Iceland v Turkey, Albania v Moldova
Group I: Kazakhstan v San Marino (16:00), Belgium v Scotland, Russia v Cyprus
Group J: Italy v Bosnia and Herzegovina, Greece v Armenia, Liechtenstein v Finland

EURO 2020 MATCHDAY FIVE

Thursday 5 September

Group D: Republic of Ireland v Switzerland, Gibraltar v Denmark
Group F: Romania v Spain, Norway v Malta, Faroe Islands v Sweden
Group G: Israel v FYR Macedonia
Group J: Armenia v Italy (18:00), Bosnia and Herzegovina v Liechtenstein, Finland v Greece

Friday 6 September

Group C: Germany v Netherlands, Estonia v Belarus
Group E: Slovakia v Croatia, Wales v Azerbaijan
Group G: Slovenia v Poland, Austria v Latvia
Group I: San Marino v Belgium, Scotland v Russia, Cyprus v Kazakhstan

Saturday 7 September

Group A: Kosovo v Czech Republic (15:00), England v Bulgaria (18:00)
Group B: Lithuania v Ukraine (18:00), Serbia v Portugal 
Group H: Iceland v Moldova (18:00), France v Albania, Turkey v Andorra

EURO 2020 MATCHDAY SIX

Sunday 8 September

Group D: Switzerland v Gibraltar (18:00), Georgia v Denmark (18:00)
Group F
: Spain v Faroe Islands (15:00), Romania v Malta (18:00), Sweden v Norway
Group J: Armenia v Bosnia and Herzegovina (18:00), Finland v Italy, Greece v Liechtenstein

Monday 9 September

Group C: Northern Ireland v Germany, Estonia v Netherlands
Group E: Azerbaijan v Croatia (18:00), Hungary v Slovakia
Group G: Poland v Austria, Slovenia v Israel, Latvia v FYR Macedonia
Group I: Scotland v Belgium, Russia v Kazakhstan, San Marino v Cyprus

Tuesday 10 September

Group A: England v Kosovo, Montenegro v Czech Republic
Group B: Lithuania v Portugal, Luxembourg v Serbia
Group H: France v Andorra, Albania v Iceland, Moldova v Turkey

EURO 2020 MATCHDAY SEVEN

Thursday 10 October

Group C: Netherlands v Northern Ireland, Belarus v Estonia
Group E: Croatia v Hungary, Slovakia v Wales
Group G: Latvia v Poland, Austria v Israel, FYR Macedonia v Slovenia
Group I: Kazakhstan v Cyprus (16:00), Belgium v San Marino, Russia v Scotland

Friday 11 October

Group A: Czech Republic v England, Montenegro v Bulgaria
Group B: Portugal v Luxembourg, Ukraine v Lithuania
Group H: Iceland v France, Turkey v Albania, Andorra v Moldova

Saturday 12 October

Group D: Georgia v Republic of Ireland (15:00), Denmark v Switzerland (18:00)
Group F: Faroe Islands v Romania (18:00), Norway v Spain, Malta v Sweden
Group J: Bosnia and Herzegovina v Finland (18:00), Italy v Greece, Liechtenstein v Armenia

EURO 2020 MATCHDAY EIGHT

Sunday 13 October

Group C: Belarus v Netherlands (18:00), Estonia v Germany
Group E: Hungary v Azerbaijan (18:00), Wales v Croatia
Group G: Poland v FYR Macedonia, Slovenia v Austria
Group I: Kazakhstan v Belgium (15:00), Cyprus v Russia (18:00), Scotland v San Marino (18:00)

Monday 14 October

Group A: Bulgaria v England, Kosovo v Montenegro 
Group B: Ukraine v Portugal, Lithuania v Serbia
Group H: France v Turkey, Iceland v Andorra, Moldova v Albania

Tuesday 15 October

Group D: Switzerland v Republic of Ireland, Gibraltar v Georgia
Group F: Sweden v Spain, Romania v Norway, Faroe Islands v Malta
Group G: Israel v Latvia
Group J: Liechtenstein v Italy, Greece v Bosnia and Herzegovina, Finland v Armenia

EURO 2020 MATCHDAY NINE

Thursday 14 November

Group A: England v Montenegro, Czech Republic v Kosovo
Group B: Portugal v Lithuania, Serbia v Luxembourg
Group H: Turkey v Iceland (18:00), France v Moldova, Albania v Andorra

Friday 15 November

Group D: Switzerland v Georgia, Denmark v Gibraltar
Group F: Spain v Malta, Romania v Sweden, Norway v Faroe Islands
Group J: Armenia v Greece (18:00), Finland v Liechtenstein (18:00), Bosnia and Herzegovina v Italy

Saturday 16 November

Group C: Germany v Belarus, Northern Ireland v Netherlands
Group E: Azerbaijan v Wales (18:00), Croatia v Slovakia
Group G: Slovenia v Latvia (18:00), Israel v Poland, Austria v FYR Macedonia
Group I: Cyprus v Scotland (15:00), Russia v Belgium (18:00), San Marino v Kazakhstan (18:00)

EURO 2020 MATCHDAY TEN

Sunday 17 November

Group A: Kosovo v England (18:00), Bulgaria v Czech Republic (18:00)
Group B: Luxembourg v Portugal (15:00), Serbia v Ukraine (15:00)
Group H: Albania v France, Moldova v Iceland, Andorra v Turkey

Monday 18 November

Group D: Gibraltar v Switzerland, Republic of Ireland v Denmark
Group F: Spain v Romania, Sweden v Faroe Islands, Malta v Norway
Group J: Italy v Armenia, Liechtenstein v Bosnia and Herzegovina, Greece v Finland

Tuesday 19 November

Group C: Germany v Northern Ireland, Netherlands v Estonia
Group E: Wales v Hungary, Slovakia v Azerbaijan
Group G: Poland v Slovenia, Latvia v Austria, FYR Macedonia v Israel
Group I: Belgium v Cyprus, San Marino v Russia, Scotland v Kazakhstan